Donáth Mirjam Mások álma című könyve megjelenik november 17-én. Az írónő Budapesten született. E könyv megjelenésekor Budapesten és Brazilia városban él.
„A fénynek New Yorkban felbecsülhetetlen értéke volt. Aki megismerte a várost, megtalálta benne a fényt is, és megtalálta a New York-iak számára a földkerekség legcsudálatosabb naplementéjét is, a Manhattanhenge-et, amikor a nap a keresztutcák vonalában bukik alá, egyszerre ragyogva be az utcák északi és déli oldalát a Hudson folyótól az East Riverig. Ha csak négy este is a háromszázhatvanötből, de meg lehetett benne találni.”
„A legnagyobb veszedelemben is mindig lesznek fák, amelyeket nem lehet átültetni. Én ilyen fáktól származom.”
Donáth Mirjamot felvették New York legjobb egyetemére, azután évekig a legnagyobb nemzetközi hírügynökségnél dolgozott a Times Square-en, egy felhőkarcoló 19. emeletén. De nem volt boldog. Hét év után hazajött, és megírta félmillió kivándorló honfitársunk lélekölő vívódásait. Önmagával is kegyetlenül őszinte könyvében találkozunk borsodi illegális bevándorlóval és zalai gazdasági migránssal, álmaink városában jönnek-mennek az oroszok, a brazilok és a magyarok. Csak azt nem tudjuk eldönteni, kinek tanulságosabb ez a könyörtelen szembenézés az amerikai álommal, az emigrációs léttel és a hazaszeretettel: azoknak, akik már elmentek, vagy nekünk, akik még itt vagyunk.