A Bookline 50 legsikeresebb könyvét bemutató augusztusi lista majdnem fele lecserélődött, a listára 24 új könyv került. Az első helyre robbant be Schobert Norbi A nagy kalóriahazugság című könyve, második helyet a nyár slágere, a Titkos Kert című színező foglalta el, harmadik helyet pedig A magyar helyesírás szabályai új kiadása szerezte meg.
Schobert Norbi újra és újra tud újat mondani, és a sikerlista első helyének megszerzése azt mutatja, hogy sokakat érint a kilók elleni harc. A fitneszguru új könyvében, A nagy kalóriahazugságban, amit 2015 legbátrabb könyveként aposztrofálnak, senkit és semmit nem kímélve szól a kalóriaszámítás feleslegességéről, és a szénhidrátfogyasztás okozta súlyos problémákról.
A felnőttek körében továbbra is tarol a színező, ami nem csak itthon népszerű, hiszen idén nyáron 35 országban, több millió ember töltötte az idejét színezéssel. Így nem meglepő, hogy Johanna Basford: Titkos Kert – Színezőkönyve 117 napja a legnépszerűbb könyvek között szerepel, és jelenleg is a második a listán. Nem csak külföldi szerzők alkotnak sikereset a témában: Parádi Orsolya felnőtteket szórakoztató Pandala-szigetek című színezője is felkerült a Bookline listájára.
Teljesen új a TOP50-ben, és azonnal a harmadik helyen szerepel, A magyar helyesírás szabályai 12. kiadása. A nem csak pozitív visszhangot kiváltó, számos szabályt megváltoztató kiadvány sikerét minden bizonnyal az iskolakezdés is befolyásolta. A szeptember a kötelező olvasmányok sikerét is meghozta, 29. helyen találjuk Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk című klasszikusát, és 43. helyen szerepel az augusztusi toplistán Fekete István megunhatatlan regénye, a Vuk.
Negyedik helyre került fel David Lagercrantz: Ami nem öl meg című műve, ami A tetovált lány folytatása. Kérdés, hogy mindaz a rejtély, izgalom és különlegesség szerepel-e az új könyvben, mint amit a világ tapasztalt a nemrég elhunyt Stieg Larsson műveiben, melyek a skandináv krimit egy csapásra világhírre emelték.
Az augusztus elején elhunyt Czeizel Endre életét bemutató, M. Kiss Csaba tollából született könyv, a Czeizel Endre – Két életem, egy halálom címmel a 13. helyet szerezte meg a Bookline listáján. A könyv azt állítja, hogy a Kenedy-díjas orvos, a genetikus, epidemiológus, akit a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjével is kitüntettek, nem olyan volt, mint akinek sokan hitték. A könyv őszinte, olykor kegyetlen írás életről, halálról, orvoslásról, ami jócskán lerombolja a genetikusról alkotott idealizált képet.
A nyári sikerlisták egyik stabil szereplője Anna Erelle: A dzsihád jegyese című könyve, amely az Európát lázban tartó problémák egyik legsúlyosabbikába enged bepillantást. A könyv nyári megjelenése óta rendőri védelem alatt álló francia újságírónő annak próbál utánajárni, hogyan zajlik a toborzás a virtuális térben, vagyis a közösségi portálokon. Így ismerkedik meg az Iszlám Állam egyik vezető terroristájával, aki minden eszközzel megpróbálja a Közel-Keletre csábítani, és engedelmes bábbá, öngyilkos terroristává tenni. A könyv jelenleg a 16. helyen áll a toplistán.
Az e-könyvek listáján 10-ből 4 magyar író könyve, ami remélhetőleg a hazai e-könyvkiadás erősödését jelenti. A listán hónapok óta tartja magát Paula Hawkins: A lány a vonaton című műve és Spiró György Diavolinája. Új szereplő, de egyből a kedvencek közé került Kondor Vilmos új novellája, Az otthontalanság otthona, ami a szerző első kortárs témát feldolgozó alkotása, és aminek a bevételét a kereskedőkkel karöltve az Artemisszió Alapítványnak ajánlott fel.
A teljes lista:
- Schobert Norbert - A nagy kalóriahazugság
- Johanna Basford - Titkos kert
- A magyar helyesírás szabályai 12. kiadás
- David Lagercrantz - Ami nem öl meg
- Eleni Kounalakis - Nagykövet asszony
- Paula Hawkins - A lány a vonaton
- Giulia Enders - Bélügyek
- Nora Roberts - Árnyékvarázslat
- M. C. Beaton - Agatha Raisin és a karácsonyi búcsúcsók
- Lawrence J. Cohen - Játékos nevelés
- Jeff Kinney - Egy ropi naplója 9.
- Beck Andrea - A titoktündér
- M. Kiss Csaba - Két életem, egy halálom
- Nora Roberts - Sötét boszorkány
- Spiró György - Diavolina
- Anna Erelle - A dzsihád jegyese
- Fejős Éva - Úton hozzád
- Julia Quinn - Hogyan fogjunk örökösnőt
- Parádi Orsolya - Pandala szigetek
- Tersánszky Józsi Jenő - Misi mókus kalandjai
- Julia Quinn - Hogyan fogjunk márkit
- Claire Cater - Szép álmokat
- Nora Roberts - Vérmágia
- Bartos Erika - Bogyó és Babóca buborékot fúj
- Robert Lawson - A lélek útja
- Berg Judit - Rumini
- William Davis - Búza nélkül
- Johanna Lindsey - A szerelem nyomában
- Molnár Ferenc - A Pál utcai fiúk
- Borhi László - Nagyhatalmi érdekek hálójában
- Nicholas Sparks - Eltékozolt évek
- John Green - Papírvárosok
- Gilles Diederichs - Játékos koncentráció
- Tatai Sándor - Kinizsi Pál
- Oravecz Nóra - Élet másképp
- Jodi Picoult - Csodalány
- Rainer Hermann - Az iszlám állam
- Jennifer Probst - Keresd az alkalmat
- Philippa Gregory - A király átka
- Jörg Baberowski - Felperzselt föld
- Andy Weir - A marsi
- Szun Ce - A háború művészete
- Fekete István - Vuk
- Vintage minták
- James Dashner - Halálkúra
- Tone Finnanger - Tilda az otthon melege
- Dr. Szabó Péter - Állj fel a saját utadból
- Star Wars Szereplők nagykönyve
- Susanne Schaadt - Zen firkák
- Veronica Roth - A beavatott