Nők uralták a hazai könyvpiacot februárban
2015. március 10. írta: redbandita

Nők uralták a hazai könyvpiacot februárban

Februárban a könyves toplista első három helyét a nők szerezték meg. A listát María Duenas regénye vezeti, második helyen, megőrizve hosszan tartó vezető pozícióját Gyarmati Fanni önéletrajzi írása szerepel. A tavaszelő továbbra is a pszichológiai témájú könyvek sikerét hozta.

Nyolc helyett lépett előre a februári első helyezett María Duenas: Öltések közt az idő című könyve. A romantikus, háborús regényből filmsorozat is készült, ami most is látható a köztévé műsorán. Még mindig a lista elején, második helyen találjuk Gyarmati Fanni naplóját, ami több mint három hónapja a legkeresettebb könyvek között szerepel. Radnóti Miklós és felesége hétköznapjait, boldogságát, szenvedéseit bemutató kétkötetes könyv magas ára ellenére is az olvasók kedvence maradt. Szerzője, Radnóti özvegye, pont egy éve, tavaly februárban hunyt el 102 éves korában. Harmadik helyezett lett a februári listán a Hürrem, Szulejmán ágyasa című könyv. A tv-sorozat alapjául is szolgáló lektűrt Demet Altinyeleklioglu írta, így a harmadik helyen is egy női szerző könyvét olvashatjuk, a regény 27 helyet lépett előre az eladási listán egy hónap alatt.

Továbbra is népszerűek a pszichológiai és gyereknevelés témájú könyvek. Bagdy Emőke Relaxáció, megnyugvás, belső béke című könyve a felnőtteknek segít a rejtett belső erőket előhozni relaxációs technikákkal. A szakpszichológus az oktatás megreformálását szorgalmazza, relaxációs órák bevezetésével az iskolákban, könyve februárban is a lista elején, az ötödik helyen áll.

Lori Lite mesekönyvei a szorongás leküzdésében, a stressz kezelésében, a kreativitás fokozásában segítenek a kicsiknek vizualizációs és légzési technikákkal. A dühös polip 9. a listán, 12 helyet lépett előre és 113 napja szerepel a TOP50-ben. Először szerepel, és egyből a 36. helyet szerezte meg a Lite Buborékrepülés című könyve, mutatva, hogy a relaxációs mesekönyvek óriási sikert arattak a magyar szülők körében. A könyvek Dr. Kádár Annamária ajánlásával jelennek meg itthon. Az ismert erdélyi gyerekpszichológus amúgy két könyvével is szerepel a listán. Műveiben, a 15. helyen szereplő Mesepszichológia - Az érzelmi intelligencia fejlesztése gyermekkorban, illetve a 21. helyet elfoglaló Mesepszichológia 2-ben a gyerekek érzelmi fejlesztésével foglalkozik, véleménye szerint a mese az érzelmi intelligencia fejlesztésének legfontosabb eszköze.

Vekerdy Tamás 2013-ban megjelent könyve, a Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyereked? a februári listán még mindig az előkelő 32. helyet foglalja el. Vekerdy tanár úr művében azt boncolgatja, hogy hogyan lehetne jobban együtt élni a gyerekeinkkel és egymással. Az ismert gyerekpszichológus másik könyve a 48. helyen szereplő Érzelmi biztonság - Mit kell(ene) tudnunk a gyerekekről és magunkról? azt fejtegeti, hogyan segíthetjük elő, hogy gyerekeinknek kiegyensúlyozott élete, egészséges világképe alakuljon ki. A szorongó gyerekekből, szorongó felnőttek lesznek, az érzelmi biztonság és a kreativitás fejlesztése biztosítja az alapot, vallja Vekerdy.

Az e-könyvek toplistáján harmadik helyen szerepel Fejős Éva könyve a Máskülönben itt maradnék. Dragomán György Máglya című könyve tartja jó pozícióját, hetedikként szerepel az e-könyvek között. Dragomán mindkét listán jól szerepel, a TOP50-ben a Máglya a 24. a Pusztítás könyve című műve a 33., illetve a komoly nemzetközi sikert elért, megfilmesítés alatt álló A fehér király a 42 helyen áll. Tartja jó pozícióját a Bookline Könyvek sorozatban megjelent, a negyvenes nők életérzését bemutató D. Tóth Kriszta regény, a Húszezer éjszaka, ami 9. az e-könyvek között (a nyomtatott listán 25.).

Forrás: bookline

A bejegyzés trackback címe:

https://popkult.blog.hu/api/trackback/id/tr787256677

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása